ALS30A103NT350 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Chemi-Con
Chemi-Con
10 mF 350 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - skrueterminaler 15mOhm @ 100Hz 5000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ALS30A103NT350
DigiKeys varenummer
399-ALS30A103NT350-ND
Producenter
Producentens varenummer
ALS30A103NT350
Beskrivelse
CAP ALUM SCRW TERM 85C
Producentens standard leveringstid
30 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ALS30A103NT350 Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
31.7 A @ 100 Hz
Emballage
Boks
Rippel strøm @ høj frekvens
39.3 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
11 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
1,252" (31,80mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
3,031" diam. (77,00mm)
Spænding - Nominel
350 V
Højde - Monteret (maks.)
8,740" (222,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
15mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - skrueterminaler
Driftstemperatur
-40°C – 85°C