ALC70A102EH450
DigiKeys varenummer
399-19602-ND
Producenter
Producentens varenummer
ALC70A102EH450
Beskrivelse
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 148,2mOhm @ 100Hz 18000 timer @ 85°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ALC70A102EH450 Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
4.11 A @ 100 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
8.53 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
85 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,575" diam. (40,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Højde - Monteret (maks.)
2,441" (62,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
148,2mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
18000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-40°C – 85°C