ALC40A471BD200
DigiKeys varenummer
399-ALC40A471BD200-ND
Producenter
Producentens varenummer
ALC40A471BD200
Beskrivelse
CAP ALUM SNAP-IN 105C
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 200 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 320mOhm @ 100Hz 6000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ALC40A471BD200 Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
1.45 A @ 100 Hz
Emballage
Boks
Rippel strøm @ høj frekvens
2.19 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
224 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Spænding - Nominel
200 V
Højde - Monteret (maks.)
1,654" (42,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
320mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
6000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-40°C – 105°C