ALC40A101BB400 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
100 µF 400 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 1,193Ohm @ 100Hz 6000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ALC40A101BB400
DigiKeys varenummer
399-ALC40A101BB400-ND
Producenter
Producentens varenummer
ALC40A101BB400
Beskrivelse
CAP ALUM SNAP-IN 105C
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ALC40A101BB400 Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
850 mA @ 100 Hz
Emballage
Boks
Rippel strøm @ høj frekvens
2.09 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
788 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Spænding - Nominel
400 V
Højde - Monteret (maks.)
1,260" (32,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1,193Ohm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
6000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-40°C – 105°C