ALA7DE471DE500 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 196
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
På lager: 0
470 µF 500 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 532,2mOhm @ 100Hz 15000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ALA7DE471DE500
DigiKeys varenummer
ALA7DE471DE500-ND
Producenter
Producentens varenummer
ALA7DE471DE500
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 500V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
36 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Klassificeringer
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
2.4 A @ 100 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
5.24 A @ 10 kHz
Kapacitans
Impedans
193.6 mOhms
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spænding - Nominel
500 V
Højde - Monteret (maks.)
1,850" (47,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
532,2mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
15000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-40°C – 85°C