A7C3MW227M1JAAS013
DigiKeys varenummer
399-A7C3MW227M1JAAS013-ND
Producenter
Producentens varenummer
A7C3MW227M1JAAS013
Beskrivelse
CAP HYBRID ALUM RAD 220UF 63V
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 63 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 13mOhm 4000 timer @ 125°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Producenter
KEMET
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Automotive
Emballage
Boks
Rippel strøm @ lav frekvens
555 mA @ 100 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
3.7 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
220 µF
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,650" (16,50mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Hulmontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
13mOhm
Pakke/hus
Radial, Dåse
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C