A769KS826M1HLAS013 | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | A769KS826M1HLAS013 |
Beskrivelse | CAP ALUM POLY 82UF 20% 50V SMD |
Producentens standard leveringstid | 20 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 82 µF 50 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 13mOhm 2000 timer @ 125°C |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | A769KS826M1HLAS013 Modeller |
Kategori | Driftstemperatur -55°C – 125°C |
Producenter KEMET | Klassificeringer AEC-Q200 |
Serie | Applikationer Automotive |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Rippel strøm @ lav frekvens 128.25 mA @ 120 Hz |
Varestatus Aktiv | Rippel strøm @ høj frekvens 2.565 A @ 100 kHz |
Type Polymer | Størrelse/dimension 0,315" diam. (8,00mm) |
Kapacitans 82 µF | Højde - Monteret (maks.) 0,492" (12,50mm) |
Tolerance ±20% | Overflademonterings fladestørrelse 0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm) |
Spænding - Nominel 50 V | Monteringstype Overflademontering |
ESR (ækvivalent seriemodstand) 13mOhm | Pakke/hus Radial, Indkapsling - SMD |
Levetid @ temp. 2000 timer @ 125°C |