A769KS826M1HLAS013
DigiKeys varenummer
399-A769KS826M1HLAS013TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A769KS826M1HLAS013CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-A769KS826M1HLAS013DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
A769KS826M1HLAS013
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 82UF 20% 50V SMD
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
82 µF 50 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 13mOhm 2000 timer @ 125°C
EDA/CAD-modeller
A769KS826M1HLAS013 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
128.25 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.565 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
82 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
Spænding - Nominel
50 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
13mOhm
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C