A768MS277M1GLAE022
DigiKeys varenummer
399-A768MS277M1GLAE022TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A768MS277M1GLAE022CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-A768MS277M1GLAE022DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
A768MS277M1GLAE022
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 270UF 20% 40V SMD
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
270 µF 40 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 22mOhm 2000 timer @ 125°C
EDA/CAD-modeller
A768MS277M1GLAE022 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
110 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.2 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,500" (12,70mm)
Kapacitans
270 µF
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
40 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
22mOhm
Grundlæggende varenummer
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C