A768KS566M1JLAS031 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
56 µF 63 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 31mOhm 2000 timer @ 125°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
A768KS566M1JLAS031
DigiKeys varenummer
399-A768KS566M1JLAS031TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
A768KS566M1JLAS031
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 56UF 20% 63V SMD
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
A768KS566M1JLAS031 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Producenter
KEMET
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Rippel strøm @ lav frekvens
90 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
1.8 A @ 100 kHz
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
56 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
31mOhm
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C