A768KS107M1HLAE030
DigiKeys varenummer
399-A768KS107M1HLAE030TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A768KS107M1HLAE030CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-A768KS107M1HLAE030DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
A768KS107M1HLAE030
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 100UF 20% 50V SMD
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 50 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 30mOhm 2000 timer @ 125°C
EDA/CAD-modeller
A768KS107M1HLAE030 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
95 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
1.9 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Kapacitans
100 µF
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
50 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
30mOhm
Grundlæggende varenummer
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C