A768EB226M1HLAE048
DigiKeys varenummer
399-A768EB226M1HLAE048TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A768EB226M1HLAE048CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-A768EB226M1HLAE048DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
A768EB226M1HLAE048
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 22UF 20% 50V SMD
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
22 µF 50 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 48mOhm 2000 timer @ 125°C
EDA/CAD-modeller
A768EB226M1HLAE048 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
55 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
1.1 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Kapacitans
22 µF
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
50 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
48mOhm
Grundlæggende varenummer
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C