A766EB127M1ALAE027
DigiKeys varenummer
399-A766EB127M1ALAE027TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A766EB127M1ALAE027CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-A766EB127M1ALAE027DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
A766EB127M1ALAE027
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 120UF 20% 10V SMD
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
120 µF 10 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 27mOhm 5000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
A766EB127M1ALAE027 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
116 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.32 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Kapacitans
120 µF
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
10 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
27mOhm
Grundlæggende varenummer
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C