A765KN107M1ELAE024
DigiKeys varenummer
399-16511-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16511-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-16511-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
A765KN107M1ELAE024
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 100UF 20% 25V SMD
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 24mOhm 2000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
A765KN107M1ELAE024 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
165 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
3.3 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
100 µF
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
25 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
24mOhm
Grundlæggende varenummer
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C