A765EB157M1ALAE022
DigiKeys varenummer
399-13671-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-13671-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-13671-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
A765EB157M1ALAE022
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 150UF 20% 10V SMD
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
150 µF 10 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 22mOhm 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
A765EB157M1ALAE022 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Producenter
KEMET
Applikationer
Universal
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
116 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ høj frekvens
2.32 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Type
Polymer
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Kapacitans
150 µF
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Nominel
10 V
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
ESR (ækvivalent seriemodstand)
22mOhm
Grundlæggende varenummer
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C