A759SZ826M2EAAE150
DigiKeys varenummer
399-14163-ND
Producenter
Producentens varenummer
A759SZ826M2EAAE150
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 82UF 20% 250V TH
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
82 µF 250 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 150mOhm 2000 timer @ 125°C
EDA/CAD-modeller
A759SZ826M2EAAE150 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
160 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
3.2 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Størrelse/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Kapacitans
82 µF
Højde - Monteret (maks.)
1,299" (33,00mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
250 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
150mOhm
Grundlæggende varenummer
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C