A759MS158M0JAAE013
DigiKeys varenummer
399-A759MS158M0JAAE013-ND
Producenter
Producentens varenummer
A759MS158M0JAAE013
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 1500UF 20% 6.3V TH
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1500 µF 6.3 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 13mOhm 2000 timer @ 125°C
EDA/CAD-modeller
A759MS158M0JAAE013 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
354.65 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
7.093 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
1500 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
6.3 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
13mOhm
Grundlæggende varenummer
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C