A759MS107M1HAAE031
DigiKeys varenummer
399-16571-ND
Producenter
Producentens varenummer
A759MS107M1HAAE031
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 100UF 20% 50V TH
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 50 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 31mOhm 2000 timer @ 125°C
EDA/CAD-modeller
A759MS107M1HAAE031 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
141.5 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.83 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
100 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
50 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
31mOhm
Grundlæggende varenummer
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C