A759KS476M1KAAE045
DigiKeys varenummer
399-15642-ND
Producenter
Producentens varenummer
A759KS476M1KAAE045
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 47UF 20% 80V TH
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 80 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 45mOhm 2000 timer @ 125°C
EDA/CAD-modeller
A759KS476M1KAAE045 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
108.15 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.163 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
47 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
80 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
45mOhm
Grundlæggende varenummer
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C