A750MS108M1CAAE013
DigiKeys varenummer
399-13692-ND
Producenter
Producentens varenummer
A750MS108M1CAAE013
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 1000UF 20% 16V TH
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 µF 16 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 13mOhm 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
A750MS108M1CAAE013 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Producenter
KEMET
Applikationer
Universal
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
262.5 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
5.25 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
1000 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Nominel
16 V
Pakke/hus
Radial, Dåse
ESR (ækvivalent seriemodstand)
13mOhm
Grundlæggende varenummer
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C