A720V107M016APE040 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
C&B/RESI
På lager: 0
Datablad
100 µF 16 V Aluminium – Polymerkondensatorer 2917 (7343 metrisk) 40mOhm 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
A720V107M016APE040
DigiKeys varenummer
399-A720V107M016APE040TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
A720V107M016APE040
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
A720V107M016APE040 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
40mOhm
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Rippel strøm @ høj frekvens
3.2 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
100 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
16 V