A720V107M016APE015
DigiKeys varenummer
399-A720V107M016APE015TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
A720V107M016APE015
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 16 V Aluminium – Polymerkondensatorer 2917 (7343 metrisk) 15mOhm 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
A720V107M016APE015 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
15mOhm
Producenter
KEMET
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
5.2 A @ 100 kHz
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
100 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Nominel
16 V