A700X277M002ATE012
DigiKeys varenummer
399-A700X277M002ATE012TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
A700X277M002ATE012
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 270UF 20% 2V SMD
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
270 µF 2 V Aluminium – Polymerkondensatorer 2917 (7343 metrisk) 12mOhm 2000 timer @ 125°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
A700X277M002ATE012 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
12mOhm
Producenter
KEMET
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Type
Polymer
Højde - Monteret (maks.)
0,169" (4,30mm)
Kapacitans
270 µF
Overflademonterings fladestørrelse
Tolerance
±20%
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Nominel
2 V