A700V825M016ATE045
DigiKeys varenummer
399-A700V825M016ATE045TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A700V825M016ATE045CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-A700V825M016ATE045DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
A700V825M016ATE045
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 8.2UF 20% 16V SMD
Detaljeret beskrivelse
8.2 µF 16 V Aluminium – Polymerkondensatorer 2917 (7343 metrisk) 45mOhm 2000 timer @ 125°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
A700V825M016ATE045 Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ høj frekvens
2.4 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,079" (2,00mm)
Kapacitans
8.2 µF
Overflademonterings fladestørrelse
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
16 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
45mOhm