A700V476M006ATE018
DigiKeys varenummer
399-11379-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-11379-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-11379-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
A700V476M006ATE018
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 47UF 20% 6.3V SMD
Detaljeret beskrivelse
47 µF 6.3 V Aluminium – Polymerkondensatorer 2917 (7343 metrisk) 18mOhm 2000 timer @ 125°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
A700V476M006ATE018 Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ høj frekvens
3.9 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,079" (2,00mm)
Kapacitans
47 µF
Overflademonterings fladestørrelse
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
6.3 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
18mOhm