A700V157M006PTE015
DigiKeys varenummer
399-A700V157M006PTE015TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A700V157M006PTE015CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-A700V157M006PTE015DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
A700V157M006PTE015
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 150UF 6.3V SMD
Detaljeret beskrivelse
150 µF 6.3 V Aluminium – Polymerkondensatorer 2917 (7343 metrisk) 15mOhm 3000 timer @ 125°C
Kategori
Levetid @ temp.
3000 timer @ 125°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ høj frekvens
4.24 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,079" (2,00mm)
Kapacitans
150 µF
Overflademonterings fladestørrelse
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
6.3 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
15mOhm