A700V106M006ATE055
DigiKeys varenummer
399-5494-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-5494-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-5494-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
A700V106M006ATE055
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 10UF 20% 6.3V SMD
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF 6.3 V Aluminium – Polymerkondensatorer 2917 (7343 metrisk) 55mOhm 2000 timer @ 125°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
A700V106M006ATE055 Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Producenter
KEMET
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ høj frekvens
2.2 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Type
Polymer
Højde - Monteret (maks.)
0,079" (2,00mm)
Kapacitans
10 µF
Overflademonterings fladestørrelse
Tolerance
±20%
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Nominel
6.3 V
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
55mOhm