USL00-40L-A
DigiKeys varenummer
6256-USL00-40L-ATR-ND - Tape & Reel (TR)
6256-USL00-40L-ACT-ND - Afskåret tape (CT)
6256-USL00-40L-ADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
USL00-40L-A
Beskrivelse
MICRO COAX RECEP 40P RIGHT ANGLE
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
40 positioner stikforbindelser Koblingsstik 0,016" (0,40mm) Overflademontering, Retvinklet
Kategori
Låsefunktion
Smæklås
Producenter
KEL USA
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Serie
Kontaktfinish
Guld-Nikkel
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Husmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP), Glasfyldt
Varestatus
Aktiv
Spændingsklassifikation
200V
Monteringstype
Overflademontering, Retvinklet
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Stikforbindelse/kontakt Type
Koblingsstik
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner
40
Strømklassificering (AMPS)
0,25A pr. kontakt
Afstand
0,016" (0,40mm)
Kontaktfinishs tykkelse
1,97µin (0,050µm)
Terminering
IDC
Hus, farve
Sort
Højde over kort
0,039" (1,00mm)