Billede for RPC353R6JTE er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RPC353R6JTE
DigiKeys varenummer
2315-RPC353R6JTETR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RPC353R6JTE
Beskrivelse
RES 3.6 OHM 1/2W 5% 1210
Detaljeret beskrivelse
3.6 Ohms ±5% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1210 (3225 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RPC353R6JTE Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,098" B (3,10mm x 2,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)