Billede for RPC35360JTE er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RPC35360JTE
DigiKeys varenummer
2315-RPC35360JTETR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RPC35360JTE
Beskrivelse
RES 36 OHM 1/2W 5% 1210
Detaljeret beskrivelse
36 Ohms ±5% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1210 (3225 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RPC35360JTE Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,098" B (3,10mm x 2,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)