RMC1K2701FTE kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
TE Connectivity Passive Product
På lager: 9.010
Datablad
Parametrisk ækvivalent
TE Connectivity
På lager: 0
Datablad
Billede for RMC1K2701FTE er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RMC1K2701FTE
DigiKeys varenummer
2315-RMC1K2701FTETR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RMC1K2701FTE
Beskrivelse
RES 2.7K OHM 1% 1W 2512
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.7 kOhms ±1% 1W Chipmodstand 2512 (6332 metrisk) Tykfilm
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
2512 (6332 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,248" L x 0,126" B (6,30mm x 3,20mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)