RMC1/8K28R7DTP
DigiKeys varenummer
2315-RMC1/8K28R7DTPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RMC1/8K28R7DTP
Beskrivelse
RES 28.7 OHM 0.5% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
28.7 Ohms ±0,5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,025" (0,65mm)