Billede for RMC1/16S-2R20FTH er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RMC1/16S-2R20FTH
DigiKeys varenummer
2315-RMC1/16S-2R20FTHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RMC1/16S-2R20FTH
Beskrivelse
RES 2.2 OHM 1% 1/10W 0402
Detaljeret beskrivelse
2.2 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tykfilm
Temperaturkoefficient
-200/ +500ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)