RMC1/16K4644FTP
DigiKeys varenummer
2315-RMC1/16K4644FTPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RMC1/16K4644FTP
Beskrivelse
0603 4M64 1% LEAD FREE
Detaljeret beskrivelse
4.64 MOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)