RMC1/16K3090DTP
DigiKeys varenummer
2315-RMC1/16K3090DTPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RMC1/16K3090DTP
Beskrivelse
RES 309 OHM 0.5% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
309 Ohms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)