RMC1/16K1621FTP kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Kamaya Inc.
På lager: 0
Datablad
Direkte
Stackpole Electronics Inc
På lager: 20.901
Datablad
Opgradering
Stackpole Electronics Inc
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
På lager: 2
Rohm Semiconductor
YAGEO
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
1.62 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RMC1/16K1621FTP
DigiKeys varenummer
2315-RMC1/16K1621FTPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RMC1/16K1621FTP
Beskrivelse
RES 1.62K OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)