RMC1/16-3904FTP kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Kamaya Inc.
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 2.188
Vishay Dale
KOA Speer Electronics, Inc.
Rohm Semiconductor
På lager: 263
YAGEO
3.9 MOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RMC1/16-3904FTP
DigiKeys varenummer
2315-RMC1/16-3904FTPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RMC1/16-3904FTP
Beskrivelse
RES 3.9M OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)