RMC1/10K3160FTP kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Kamaya Inc.
På lager: 0
Datablad
Direkte
Panasonic Industry
På lager: 34.519
Datablad
Direkte
YAGEO
På lager: 418
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
Rohm Semiconductor
Stackpole Electronics Inc
Cal-Chip Electronics, Inc.
Stackpole Electronics Inc
Walsin Technology Corporation
316 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RMC1/10K3160FTP
DigiKeys varenummer
2315-RMC1/10K3160FTPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RMC1/10K3160FTP
Beskrivelse
RES 316 OHM 1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)