RMC1/10K1301DTP kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
1.3 kOhms ±0,5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RMC1/10K1301DTP
DigiKeys varenummer
2315-RMC1/10K1301DTPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RMC1/10K1301DTP
Beskrivelse
RES 1.3K OHM 0.5% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)