QSCT251Q3R9C1GV001E
DigiKeys varenummer
712-QSCT251Q3R9C1GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-QSCT251Q3R9C1GV001ECT-ND - Afskåret tape (CT)
712-QSCT251Q3R9C1GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
QSCT251Q3R9C1GV001E
Beskrivelse
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0805
Detaljeret beskrivelse
3.9 pF ±0,25pF 250V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
QSCT251Q3R9C1GV001E Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Tolerance
±0,25pF
Størrelse/dimension
0,080" L x 0,050" B (2,03mm x 1,27mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,046" (1,17mm)