QSCF500Q2R0C1GV001T kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Johanson Technology Inc.
På lager: 0
Datablad
Similar
Johanson Technology Inc.
På lager: 0
Datablad
Direkte
KEMET
Direkte
Murata Electronics
Opgradering
KEMET
2 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Johanson Technology Multi-Layer High-Q SMD Capacitors | Datasheet Preview
QSCF500Q2R0C1GV001T
DigiKeys varenummer
712-QSCF500Q2R0C1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
QSCF500Q2R0C1GV001T
Beskrivelse
CAP CER 2PF 50V NP0 0402
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
QSCF500Q2R0C1GV001T Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Tolerance
±0,25pF
Størrelse/dimension
0,040" L x 0,020" B (1,02mm x 0,51mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,024" (0,61mm)