QSCF500Q0R4A1GV001T
DigiKeys varenummer
712-QSCF500Q0R4A1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-QSCF500Q0R4A1GV001TCT-ND - Afskåret tape (CT)
712-QSCF500Q0R4A1GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
QSCF500Q0R4A1GV001T
Beskrivelse
CAP CER 0.4PF 50V C0G/NP0 0402
Detaljeret beskrivelse
0.4 pF ±0,05pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
QSCF500Q0R4A1GV001T Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Tolerance
±0,05pF
Størrelse/dimension
0,040" L x 0,020" B (1,02mm x 0,51mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,024" (0,61mm)