QSCF500Q0R3B1GV001T
DigiKeys varenummer
712-QSCF500Q0R3B1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-QSCF500Q0R3B1GV001TCT-ND - Afskåret tape (CT)
712-QSCF500Q0R3B1GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
QSCF500Q0R3B1GV001T
Beskrivelse
CAP CER 0.3PF 50V C0G/NP0 0402
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.3 pF ±0,1pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
QSCF500Q0R3B1GV001T Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Funktioner
High Q, Lavt tab, Ultralav ESR
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±0,1pF
Størrelse/dimension
0,040" L x 0,020" B (1,02mm x 0,51mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,024" (0,61mm)