QSCF201Q9R1B1GV001T kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KEMET
På lager: 0
Datablad
9.1 pF ±0,1pF 200V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Johanson Technology Multi-Layer High-Q SMD Capacitors | Datasheet Preview
QSCF201Q9R1B1GV001T
DigiKeys varenummer
712-QSCF201Q9R1B1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-QSCF201Q9R1B1GV001TCT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
QSCF201Q9R1B1GV001T
Beskrivelse
CAP CER 9.1PF 200V C0G/NP0 0402
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
QSCF201Q9R1B1GV001T Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Funktioner
High Q, Lavt tab, Ultralav ESR
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±0,1pF
Størrelse/dimension
0,040" L x 0,020" B (1,02mm x 0,51mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,024" (0,61mm)