QSCF201Q1R0A1GV001T kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 7.001
Datablad
1 pF ±0,05pF 200V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Johanson Technology Multi-Layer High-Q SMD Capacitors | Datasheet Preview
QSCF201Q1R0A1GV001T
DigiKeys varenummer
712-QSCF201Q1R0A1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
QSCF201Q1R0A1GV001T
Beskrivelse
CAP CER 1PF 200V NP0 0402
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
QSCF201Q1R0A1GV001T Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Tolerance
±0,05pF
Størrelse/dimension
0,040" L x 0,020" B (1,02mm x 0,51mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,024" (0,61mm)