LRC0402CJ8N2GV001T
DigiKeys varenummer
712-LRC0402CJ8N2GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-LRC0402CJ8N2GV001TCT-ND - Afskåret tape (CT)
712-LRC0402CJ8N2GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LRC0402CJ8N2GV001T
Beskrivelse
FIXED IND 8.2NH 250MA 400 MOHM
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
8.2 nH Uskærmet Flerlag Induktor 250 mA 400mOhm maks. 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LRC0402CJ8N2GV001T Modeller
Kategori
DC-modstand (DCR)
400mOhm maks.
Mfr
Q @ frek.
8 @ 100MHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - Selvresonans
4,6GHz
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 100°C
Type
Flerlag
Induktansfrekvens - Test
100 MHz
Materiale - Kerne
Monteringstype
Overflademontering
Induktans
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±5%
Leverandørs enhedspakning
0402 (1005 metrisk)
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Afskærmning
Uskærmet
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)