IXTH90P10P
DigiKeys varenummer
238-IXTH90P10P-ND
Producenter
Producentens varenummer
IXTH90P10P
Beskrivelse
MOSFET P-CH 100V 90A TO247
Producentens standard leveringstid
27 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
P-kanal 100 V 90A (Tc) 462W (Tc) Hulmontering TO-247 (IXTH)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
IXTH90P10P Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
120 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Rør
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
5800 pF @ 25 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
462W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Hulmontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Leverandørs enhedspakning
TO-247 (IXTH)
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
25mOhm @ 45A, 10V