IXFH15N100P
DigiKeys varenummer
238-IXFH15N100P-ND
Producenter
Producentens varenummer
IXFH15N100P
Beskrivelse
MOSFET N-CH 1000V 15A TO247AD
Producentens standard leveringstid
27 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 1000 V 15A (Tc) 543W (Tc) Hulmontering TO-247AD (IXFH)
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
6,5V @ 1mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
97 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±30V
Emballage
Rør
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
5140 pF @ 25 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
543W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Hulmontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
1000 V
Leverandørs enhedspakning
TO-247AD (IXFH)
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
760mOhm @ 500mA, 10V