DSI30-12A
DigiKeys varenummer
DSI30-12A-ND
Producenter
Producentens varenummer
DSI30-12A
Beskrivelse
DIODE STANDARD 1200V 30A TO220AC
Producentens standard leveringstid
27 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 1200 V 30A Hulmontering TO-220AC
Kategori
Hastighed
Standard restitution >500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
40 µA @ 1200 V
Emballage
Rør
Kapacitans @ Vr, F
10pF @ 400V, 1MHz
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Teknologi
Pakke/hus
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
1200 V
Leverandørs enhedspakning
TO-220AC
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
30A
Driftstemperatur - Samling
-40°C – 175°C
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.29 V @ 30 A