DFNAK3-066C-D1
DigiKeys varenummer
238-DFNAK3-066C-D1TR-ND - Tape & Reel (TR)
238-DFNAK3-066C-D1CT-ND - Afskåret tape (CT)
238-DFNAK3-066C-D1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
DFNAK3-066C-D1
Beskrivelse
TVS DIODE 66VWM 110VC 2DFN
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
110V Klemme 3000A (3kA) (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering 2-DFN (8,1x10,6)
Kategori
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
110V
Mfr
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
3000A (3kA) (8/20µs)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
2700pF @ 10kHz
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 125°C (TJ)
Type
Zener
Monteringstype
Overflademontering
Dobbeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
2-BDFN
Spænding - returspænding (Typ)
66V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
72V